МІТИНГ ПАМ’ЯТІ МИКОЛИ МІХНОВСЬКОГО

3 травня 2004 року минає 80 років від дня трагічної загибелі Миколи Міхновського – видатного ідеолога українського національного руху, талановитого публіциста, державного і політичного діяча часів Української Народної Республіки.
Цього дня на Байковому кладовищі, біля могили М.Міхновського (яку нещодавно розшукали ентузіасти) відбулася панахида і мітинг представників національно-демократичних сил. У ньому взяли участь представники Української Координаційної Ради. Була оприлюднена Заява УКР, прийнята напередодні події. У ній, зокрема відзначено, що найкращою даниною пам'яті великому об'єднувачеві нації була б здатність сучасних лідерів українських національно-демократичних сил у єдиному пориві відстояти національні інтереси України.

ДЕМОКРАТИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ “УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА РАДА”

ЗВЕРНЕННЯ
Української Координаційної Ради
до політичних партій, громадських організацій,
до української інтелігенції

м. Київ 24.12.2003

Останні події в Україні пов'язані із намаганням влади будь-якою ціною зміни-ти Конституцію України. Ці зміни, насамперед, спрямовані на позбавлення наро-ду права брати участь у виборах Президента України. За це вже проголосувала штучно створена „більшість” депутатів Верховної Ради України, яка, не отримав-ши народної підтримки на парламентських виборах, не має жодного права вира-жати інтереси українського суспільства. Як відомо, переважна більшість українців (понад 80%) висловилась за прямі всенародні вибори глави держави, а більше 60% громадян України – взагалі проти змін Основного закону України. Потрібна зміна не Конституції, а правлячої верхівки, яка систематично і грубо її порушує.

Таким чином, провладні сили в парламенті вчинили конституційний заколот, цинічно проігнорувавши думку українського народу, який за Конституцією є єди-ним джерелом влади.

Українська Координаційна Рада свого часу застерігала про небезпеку консти-туційного перевороту під виглядом „політичної реформи” і попереджала лідерів демократичних сил про неможливість компромісів із владою, яка себе дискреди-тувала і вичерпала.

Закликаємо політичні партії, громадські організації, українську інтелігенцію стати на захист Конституції України, не допустити згортання демократії, остаточ-ної втрати авторитету України на міжнародній арені. Необхідно тісно, системно і на постійній основі, скоординувати дії у боротьбі за долю України!

Слава Україні!

Українська Координаційна Рада

Головуючий: Юрій Пальчуковський

 

Be the first to comment

Leave a Reply