Дефолту в США вдалося уникнути. Що чекає гривню восени?

Серпень буде спокійним, тому що в Україну приїхало багато туристів, іде збір сільськогосподарської продукції і, таким чином, зберігається певний баланс. Так що в серпні курс гривні буде відносно  стабільним.

Серпень буде спокійним, тому що в Україну приїхало багато туристів, іде збір сільськогосподарської продукції і, таким чином, зберігається певний баланс. Так що в серпні курс гривні буде відносно стабільним.

Але в країні залишаються старі проблеми, які створив великий фінансовий капітал для свого потужного збагачення, а також результати неправильної економічної політики по відношенню до народу. Тому з жовтня ситуація може різко погіршитися. В уряду немає грошей для виконання своїх зобов'язань по витратній частині держбюджету. До того ж у четвертому кварталі він повинен підняти мінімальну заробітну плату бюджетникам, а ці гроші брати ніде. Також зберігається дефіцит торгового балансу, тобто позитивне сальдо по послугах вже не перекриває негативного зовнішньоторговельного сальдо по товарах. Думаю, що за результатами трьох кварталів у нас буде близько 5 мільярдів доларів у мінусі. Крім того, у четвертому кварталі виросте ціна на газ до близько 500 доларів за тисячу кубометрів. Таким чином, жовтень стане ключовою точкою, коли буде вирішуватися подальша доля гривні.

Протягом останніх двох місяців зменшуються золотовалютні запаси, і, на жаль, Національний банк продовжує друкувати гривні. З 1 січня 2010 року і до кінця червня поточного року він збільшив грошову масу на 31%. Саме такі пропорції викликали девальвацію у 2008 році. І дуже схожі пропорції обвалили гривню в кінці 1998-початку 1999 року. На даний момент, враховуючи економічну політику, яку здійснює  наявний в Україні великий фінансовий олігархічний капітал, усередині країни немає ресурсів для збереження стабільності гривні. Зовнішня ситуація також несприятлива. Греція практично в стані дефолту. Та ж доля у Ірландії, Португалії. Близька до цього Іспанія, восени почнуться великі проблеми у Італії. Тобто Європейський Союз, збільшуючи стабілізаційний фонд на кілька трильйонів євро, нічого не вирішує. Адже євро фактично тримається тільки на Німеччині, Франція вже стала задихатися. Лівійська війна істотно погіршує ситуацію. У США начебто домовилися, що не буде дефолту. Але це лише тимчасова угода, і ще невідомо, чи буде вона реалізована. Обама вже кілька разів піднімав планку і друкував трильйони доларів, починаючи з кризи 2008 року, але американській економіці це ніяк не допомогло. Не допоможе їм нинішнє друкування долара і нові позики. Також у своєму економічному розвитку почав захлинатися Китай, тому що для нього закриваються ринки.Великі проблеми і дефіцит в економіці є в Росії, а їй ще потрібно тягнути Білорусію. Так що навколо нас досить негативний простір, і розраховувати потрібно тільки на себе. Але, на жаль, нинішня влада не здатна вивести країну з того стану, куди нас завели правлячі клани.
Джерело: soskin.info

Be the first to comment

Leave a Reply