Українська Національна Рада нагадує нардепам, що 22 січня – День Незалежності і Соборності України

Тому ініціатива нардепів від ВО “Свобода” про святкування 22 січня лише Дня Незалежності є половинчастою
Про це в коментарі для порталу “Воля народу” заявив Голова Української Національної Ради Юрій Пальчуковський (на фото).
Він вважає, що народні депутати, ініціатори проекту відповідної постанови Верховної Ради, не врахували, що 22 січня вже відзначається на державному рівні як День Соборності. Але проголошення Соборності України у 1919-му році не сталося би без проголошення IV-м Універсалом Центральної Ради Незалежності України у 1918-му!


Ці дати мають відзначатися на державному рівні в один день. Тому УНРада постійно наголошує, що 22 січня має відзначатися як День Незалежності і Соборності України.
Президент Української Народної Республіки Микола Плав’юк також наголошував:
“В історії України золотими літерами записані дати 22 січня 1918 і 1919 років”.

Також автори проекту постанови пропонують 24 серпня перейменувати на День відновлення Незалежності України. Це може внести плутанину. Адже Акт відновлення Незалежності був проголошений і 30 червня 1941 року. Тому Українська Національна Рада і пропонує 24 серпня відзначати як День національного відродження. Тоді все стане на свої місця. Тим більше, що, за великим рахунком, 22 січня 1918 року також фактично було датою відновлення Незалежності Української Держави з часів Володимира Великого. На цьому наголошував Михайло Грушевський. Крім того, у пояснювальній записці до проекту постанови нардепи не посилаються важливий документ – Заяву від 22 серпня 1992 року про правонаступництво України від УНР, підписану керівниками Державного Центру УНР в екзилі: Миколою Плав’юком, Михайлом Воскобійником та Іваном Самійленком.
Така непродуманість і половинчатість добрих ініціатив може зашкодити добрій справі відновлення історичної справедливості, – наголошує Юрій Пальчуковський.

Павло Січкар, для порталу ВН

Be the first to comment

Leave a Reply