Нові кандидатури до складу Українського Народного Конституційного Суду

Люди продовжують пропонувати кандидатури до складу Українського Народного Конституційного Суду (УНКС)
Ініціатива Української Національної Ради створити Український Народний Конституційний Суд знаходить усе більшу підтримку у суспільстві.
УНРада запропонувала створити Український Народний Конституційний Суд (УНКС), який би регулярно надавав висновки щодо відповідності Конституції України загально важливих для всієї держави законодавчих актів або дій найвищих державних органів та відповідних актів та дій органів місцевого самоврядування, а також оперативно реагував би на їхню бездіяльність у разі невиконання ними їх конституційних обов’язків.
Ця пропозиція знаходить підтримку в українському суспільстві і широко обговорюється. На пошту УНРади надійшло багато пропозицій щодо кадрового складу УНКС.

Найчастіше українці пропонують до цього народного органу кандидатури:

Віктора Шишкіна, першого Генерального прокурора незалежної України, суддя Конституційного суду України (2006-2015), громадський діяч
Петра Стецюка, судді Конституційного суду України (2006-2016), доктора права
Юрія Кармазіна, народного депутата України 4-х скликань, політика, заслуженого юриста України
Станіслава Батрина, кандидата юридичних наук, Керівника проекту «Відкритий суд», найкращого молодого юриста та громадського діяча України 2016 року.
Римми Білоцерківської, відомої правозахисниці, провідного громадського експерта з питань конституційного впровадження місцевого самоврядування
Степана Хмари, народного депутата України кількох скликань, Героя України, громадського діяча
Володимира Огризка, відомого українського політика, дипломата
Володимира Василенка, українського правознавця-міжнародника, заслуженого юриста України, Надзвичайного і Повноважного Посла України, доктора юридичних наук, професора.
Олександра Костенка, доктора юридичних наук, професора, академіка Національної академії правових наук України
Ірини Веригіної, відомої правозахисниці, політика і державного діяча
Ярослава Давидовича, заслуженого юриста України, голови ЦВК (2004-2007)

Також багато пропозицій щодо включення до складу УНКС наступних кандидатур:

Віктор Чумак
український юрист, генерал-майор юстиції запасу, народний депутат України 7-го та 8-го скликань, Голова Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю (2012-2014), заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції (2014-2016), член Національного агентства з питань запобігання корупції.

У березні 2015-го року — один із чотирьох офіційних претендентів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро

Єгор Фірсов
український юрист, наймолодший народний депутат України 7-го скликання, народний депутат України 8-го скликання

 

 

Олексій Мочанов
український журналіст, волонтер, громадський діяч
 

 

Отже, на сьогодні народом висунуто 14 гідних кандидатур до складу УНКС, з яких пропонується обрати 7-11 найдостойніших.

Українська Національна Рада закликає українців продовжити формування УНКС і надсилати свої голоси на підтримку кандидатів до його  складу на контактну пошту unrada@ukr.net та обговорювати їх (зокрема на сторінці УНРади у Facebook).

Be the first to comment

Leave a Reply