Відкрите звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо відзначення 22 січня Дня Незалежності і Соборності України

Відкрите звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо відзначення 22 січня Дня Незалежності і Соборності України.

20 січня 2020 року м.Київ

Шановний пане Президент!

22 січня 2020 року виповнюється 101 рік з дня проголошення Соборності України. Ця знаменна подія в нашій історії була б не можлива, якби того ж дня, роком раніше (22 січня 1918 року) не був проголошений IV-й Універсал Центральної Ради про Незалежність Української держави – Української Народної Республіки, яка стала «самостійною, ні від нікого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу».

До проголошення Акту Соборності Україна вже рік була незалежною державою, визнаною у світі! Без проголошення Незалежності не було б проголошення Соборності!

Українська Національна Рада постійно наголошує на необхідності відзначення 22 січня на державному рівні як Дня Незалежності і Соборності України.

Президент Української Народної Республіки в екзилі Микола Плав’юк також наголошував:
В історії України золотими літерами записані дати 22 січня 1918 і 1919 років”.

30 червня 1941 року була спроба відновлення незалежної Української держави, яка остаточно відродилась 24 серпня 1991 року.

Дату 24 серпня потрібно відзначати як День Національного відродження. Тоді все стане на свої місця.

Пам’ятаймо, що після проголошення IV-го Універсалу Центральної Ради Українську Народну Республіку визнали 42 країни світу (в тому числі – більшовицька Росія), в яких були відкриті дипломатичні представництва УНР.
Внаслідок віроломної російсько-більшовицької агресії і окупації Українська держава була поневолена Росією аж до 1991 року.
Якби органи влади в Україні пам’ятали про першу окупацію України Росією в 1918-1920 р.р., то, може, й не виникла б потреба через 100 років знову захищати Україну від того ж московського окупанта.

 IV-й Універсал Української Центральної Ради діє! Він є офіційним документом Верховної Ради України, що підтверджує його чинність.

Сучасна держава Україна – правонаступниця Української Народної Республіки, що підтверджено офіційною Заявою про правонаступництво від 22 серпня 1992 року. Українська держава успадкувала від УНР Державні символи (Герб, Гімн, Прапор), назву грошової одиниці. Вона має успадкувати і дату проголошення Незалежності.

У цивілізованих державах дата здобуття державної незалежності є головним святом. Європейські країни  (в тому числі, сусідні посткомуністичні держави) відзначають на державному рівні дату першого в новітній історії проголошення своєї Незалежності:

Грузія    –   26 травня (Незалежність від Російської імперії (1918 рік).
Польща  –  11 листопада (Незалежність від Російської імперії, Королівства Прусії та Австрійської імперії (1918 рік).
Чехія      –  28 жовтня (Незалежність від Австро-Угорщини (1918 рік).
Литва     –  16 лютого (Незалежність від Російської і Німецької імперій (1918).
Латвія    – 18 листопада (Незалежність від Росії (1918 рік).
Естонія   – 24 лютого (Незалежність від Російської імперії  (1918 рік).

У Вас є унікальна історична можливість відповідно до конституційних повноважень інституту Президента проголосити відзначення на державному рівні 22 січня Дня Незалежності і Соборності України.

Необхідно встановити історичну правду і справедливість щодо процесу державотворення України! Утвердження держави повинно ґрунтуватися лише на правдивому, об’єктивному висвітленні української історії. Без цього неможливе утвердження національної єдності та достойного міжнародного іміджу України.

Крім того, вважаємо за необхідне відновити діяльність створеної раніше Ради національної єдності. Адже про Соборність потрібно не лише згадувати на свята, її потрібно спільно творити для утвердження монолітної Української нації.

Слава Україні!

Голова Української Національної Ради          Юрій Пальчуковський

Be the first to comment

Leave a Reply