ЗВЕРНЕННЯ до президента Володимира Зеленського з нагоди 24-ї річниці Конституції України

18.06.2020                                                                                м. Київ

                                       Шановний пане Президент,

28 червня 2020 року українці відзначатимуть 24-ту річницю прийняття Конституції України – Основного Закону держави. Виконувати Конституцію в Україні зобовязані всі без винятку.

Головний обовязок Президента України – бути гарантом додержання Конституції України (ст. 102). Президент – єдина посадова особа в державі, яка зобовязана забезпечити виконання Конституції всіма органами влади та всіма громадянами України. Проте президент сам порушує Конституцію, на якій присягав.

1. Адміністрація Президента України змінила назву на Офіс Президента України, але суть цієї структури не змінилася. Офіс Президента всупереч Конституції втручається у діяльність всіх гілок влади.

2. Порушивши Конституцію, президент активно вплинув на Верховну Раду України, щоб та прийняла неконституційний закон про продаж сільськогосподарської землі. Сільськогосподарська земля – це не власність окремих громадян, а основне національне багатство, яке знаходиться під особливою охороною держави (ст. 13, 14 Конституції).

3.  Уряд продовжує децентралізацію за неконституційними лекалами. Справжня децентралізація полягає в реальному самоврядуванні територіальних громад – первинних субєктів влади і публічної власності (ст. 140-142 Конституції). В обхід Основного Закону владні повноваження на місцях передаються не територіальним громадам, а органам місцевого самоврядування, які ніколи не створювалися (не засновувалися) територіальними громадами (ст. 143 Конституції). В Конституції немає такого субєкта самоврядування як «обєднані територіальні громади (ОТГ)». За Конституцією територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об’єднувати на договірних засадах об’єкти комунальної власності, а також кошти бюджетів для виконання спільних проектів. Але при цьому насильницьке створення нового субєкта влади і власності (ОТГ) є неправомірним. Відповідно і вибори в ОТГ є неконституційними.

Крім того, укрупнення територіальних громад – це не що інше, як централізація – шлях зворотний децентралізації. На це вказує і нова ініціатива уряду про різке зменшення кількості районів. Такі дії знищують села і райони, знищують місцеве самоврядування, підривають основи конституційного ладу в державі і можуть розцінюватися як крок до ліквідації держави.

В Україні відсутнє реальне народовладдя, яке органи влади зводять до участі народу у виборах і до референдумів. У Конституції закріплений механізм справжнього народовладдя: через систему територіальних громад (створення тергромадами органів влади і контроль за ними, прийняття рішень).

4. Найголовніша маніпуляція, до якої вдаються органи влади – це підміна понять «державна влада» і «державне управління». Згідно з Конституцією (ст. 5) народ є не лише «джерелом влади» (як звикли цитувати Конституцію політики і чиновники), а носієм суверенітету (верховної влади) в державі. Згідно з Рішенням Конституційного суду України № 6-рп/2005 це означає, що вся влада в Україні належить народові. Влада народу є первинною, єдиною і невідчужуваною.  Ця влада не передається ні Верховній Раді, ні уряду, ні Президентові. Органи державної влади – це лише управлінці, яких народ наділив певними повноваженнями (ст. 6, ст. 19 Конституції).

5. Необхідно поставити крапку у штучно мусованому «мовному питанні».

Державною мовою в Україні є українська мова (ст. 10 Конституції). Її розуміє кожен громадянин України. Залишилося забезпечити, щоб кожен громадянин України вільно володів державною мовою.

6. Велика неправда, яка лунає від президента як гаранта додержання Конституції – це теза про те, що наша Конституція начебто не забороняє подвійного громадянства.

Насправді в Конституції чітко стверджується: В Україні існує єдине громадянство (ст. 4). Все інше – від лукавого.

7. Ви вживаєте термін «народ України» замість правильного терміну «Український народ», який тричі повторюється у преамбулі Конституції України.

Ви часто вживаєте термін «країна» замість правильного терміну для політика-державника терміну «держава». Термін «країна» – географічний і літературно-художній. Країни бувають незалежними і залежними. А держави – лише незалежними. Зверніть на це увагу як Президент держави Україна.

Для єдності Української нації важливо зрозуміти, що всі громадяни України – це УКРАЇНЦІ незалежно від етнічного походження. Етносів багато, а НАЦІЯ – одна, українська. Для закріплення такої ідентичності в паспорт не потрібно повертати графу «національність» (як приналежність до нації), бо всі ми – українці, а ввести графу «етнічне походження». Таким чином будуть усунуті всі спекуляції навколо національного питання.

Просимо особисто розглянути це звернення і надати відповідь.

 

Голова Української Національної Ради                                                Юрій Пальчуковський       

                                                                                                                       

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply