Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка щодо відзначення 22 січня Дня Незалежності і Соборності України

Демократичне обєднання «Українська Національна Рада»

Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка щодо відзначення 22 січня Дня Незалежності і Соборності України

21 січня 2019 року м.Київ

Шановний пане Президент!

22 січня 2019 року виповнюється 100 років Соборності України. Ця знаменна подія в нашій історії була б не можлива, якби того ж дня, роком раніше (22 січня 1918 року) не був проголошений IV-й Універсал Центральної Ради про Незалежність Української держави – Української Народної Республіки, яка стала «самостійною, ні від нікого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу».

До проголошення Акту Соборності Україна вже рік була незалежною державою, визнаною 42 державами світу! Без проголошення Незалежності не було б проголошення Соборності!

Українська Національна Рада постійно наголошує на необхідності відзначення 22 січня на державному рівні Дня Незалежності і Соборності України.

Президент Української Народної Республіки в екзилі Микола Плав’юк також наголошував:
“В історії України золотими літерами записані дати 22 січня 1918 і 1919 років”.

Дату 24 серпня потрібно відзначати як День Національного відродження. Тоді все стане на свої місця.

Необхідні рішучі дії по встановленню історичної правди. Нещодавно за Вашого активного сприяння була відновлена історична справедливість щодо автокефалії Української Церкви. Правда про нашу незалежну Церкву постала майже через 400 років після її спотворення Московією.

Закликаємо Вас так само рішуче сприяти встановленню історичної справедливості щодо подій 100-річної давнини, повязаних із проголошенням Незалежності і Соборності України.

Також звертаємо Вашу увагу на спробу захоплення історичного Будинку Центральної Ради (Київського будинку вчителя) з метою перетворити його на офісний центр. Оскільки таке варварство відбувається саме у дні відзначення доленосних для нашої історії подій, його можна розцінювати як новітній блюзнірський замах на нашу Незалежність, на нашу історичну пам’ять.

Закликаємо Вас взяти це питання під особистий контроль, зробивши все необхідне для збереження споруди Української Центральної Ради (Будинку вчителя) як історичного символу боротьби за національне відродження.

Крім того, вважаємо за необхідне відновити діяльність створеної Вами Ради національної єдності. Адже про Соборність потрібно не лише згадувати на свята, її потрібно спільно творити для утвердження монолітної Української нації.

Слава Україні!

Голова Української Національної Ради Юрій Пальчуковський

Be the first to comment

Leave a Reply